DOLAR
32,1267
EURO
35,0129
ALTIN
2.521,74
BIST
10.643,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Az Bulutlu
26°C
Ankara
26°C
Az Bulutlu
Salı Parçalı Bulutlu
28°C
Çarşamba Az Bulutlu
25°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
16°C
Cuma Az Bulutlu
19°C

Milli Kurekçilerden 1. Günde 14 Madalya

Hırvatistan’ın başşehri Zagreb’de düzenlenen Memleketler arası Zagreb Kürek Yarışları’nın birinci gününde Türkiye Kürek Ulusal Grubu 4’ü altın olmak üzere 14 madalya elde etti.

Milli Kurekçilerden 1. Günde 14 Madalya
07.04.2024 12:12
0
A+
A-

Hırvatistan’ın başşehri Zagreb’de düzenlenen Memleketler arası Zagreb Kürek Yarışları’nın birinci gününde Türkiye Kürek Ulusal Grubu 4’ü altın olmak üzere 14 madalya elde etti.

4’Ü ALTIN TOPLAM 14 MADALYA ELDE EDİLDİ.
6-7 Nisan tarihlerinde Zagreb’de 40.sı düzenlenen Milletlerarası Zagreb Kürek Yarışları’nın (Croatia Open 2024) bugün gerçekleştirilen yarışların birinci gününde Ulusal Kürekçiler, 24 takım ile 17 farklı yarışta gayret etti. Büyükler, Ümitler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde Bayan ve Erkek ekipleriyle iştirak sağlanan yarışlarda Türkiye Kürek Ulusal Grubu, 4 Altın, 5 Gümüş ve 5 Bronz olmak üzere toplam 14 Madalya elde etti.

18 TAKIM A FİNALE YÜKSELMEYİ BAŞARDI.

Ayrıca bugün öğlenden evvel gerçekleştirilen eleme yarışlarında Kürek Ulusal Kadrosu, 18 takım ile A Final, 4 Takım ile B Final ve 2 takım ile C Final’e yükselmeyi başardı.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Yarışların ikinci günü yarın düzenlenecek olan yarışlar ile son bulacak. Yarışların ikinci gününde Türkiye Kürek Ulusal Ekibi, finale yükselmek için 7 farklı kategoride 13 takım ile gayret edecek.

Yarışların birinci gününde kazanılan madalyalar ise şu formda yer aldı:

ALTIN MADALYA
ŞEFİK ÇAKMAK  |  HAFİF KİLO ERKEKLER TEK ÇİFTE
SÜLEYMAN YILMAZ  |  GENÇ (U19) ERKEKLER TEK ÇİFTE
BURAK ONUR TAŞ – KAAN KORKMAZ  |  YILDIZ (U17) ERKEKLER İKİ ÇİFTE
ŞEVVAL KAÇMAZ – ECE ARSLAN  |  YILDIZ (U17) BAYANLAR İKİ ÇİFTE

GÜMÜŞ MADALYA
DENİZNUR SERRA BAYKARA  |  HAFİF KİLO BAYANLAR TEK ÇİFTE
AHMET ALİ KABADAYI  |  HAFİF KİLO ERKEKLER TEK ÇİFTE
ENES BİBER – YUSUF ZİYA ATEŞ  | ÜMİT (U23) ERKEKLER İKİ TEK

ALİ KARA – BORA ÖZÇELİK | YILDIZ (U17) ERKEKLER İKİ TEK
DERİN KUMUK – ALARA ALEYNA TETİK | YILDIZ (U17) BAYANLAR İKİ ÇİFTE

BRONZ MADALYA
ELİS ÖZBAY | BAYANLAR TEK ÇİFTE
EBRU AKINAL  |  HAFİF KİLO BAYANLAR TEK ÇİFTE
ENVER ERMAN-YİĞİT YAŞAR DOĞRUOK | ÜMİT (U23) ERKEKLER İKİ TEK
YASİN ŞEN – EREN AKBAŞ  |  GENÇ (U19) ERKEKLER İKİ TEK

MUHAMMET EREN AYKUT – ÖMER YUSUF KÖSE  |  YILDIZ (U17) ERKEKLER İKİ ÇİFTE

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.